Відбулось засідання робочої групи з вивчення проблемних питань національного природного парку «Тузловські лимани» та визначення шляхів їх вирішення.

14 липня, під головуванням заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Олега Муратова, відбулось засідання робочої групи, на якій обговорені основні проблемні питання щодо функціонування та розвитку національного природного парку «Тузловські лимани», розташованого у межах Білгород-Дністровського району Одеської області.

Робоча група з вивчення проблемних питань національного природного парку «Тузловські лимани» та визначення шляхів їх вирішення утворена 24 червня, розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації. До її складу увійшли представники національного природного парку «Тузловські лимани», місцевих органів влади Білгород-Дністровської району області, Одеського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, Чорноморського басейнового управління державного агентства рибного господарства, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області та Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації.

Під час обговорення на засіданні, Директор Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації Павло Буланович зазначив, що в порушення вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України» національний природний парк «Тузловські лимани» впродовж 11 років не має затверджених в установленому порядку Проекту землеустрою з організації та встановлення меж й Проекту організації території.

Голови Білгород-Дністровської районної ради Григорій Мельниченко та Лиманської сільської ради Білгород-Дністровського району Василь Резніченко поінформували про наявні, на погляд мешканців громад району, проблемні питання, пов’язані з відсутністю затверджених в установленому законодавством порядку документів у національного природного парку «Тузловські лимани». Така ситуація призводить до конфліктів між місцевим населенням та адміністрацією національного природного парку, перешкоджає сталому розвитку курортної зони на піщаній косі узбережжя Чорного моря, що веде до гальмування процесу розвитку територіальних громад.

За підсумками проведення засідання робочої групи були надані відповідні доручення членам робочої групи в максимально стислі строки подати свої пропозиції щодо вирішення проблемних питань і забезпечення сталого розвитку територій та громад Білгород-Дністровського району.

ДЖЕРЕЛО