Заступник начальника відділення військового обліку Ізмаїльського районного територіального центру комплектації і соціальної підтримки Володимир Гончаренко роз’яснив порядок бронювання фахівців, які працюють на підприємствах, у тому числі фермерських та аграрних, під час мобілізації.

За словами майора Гончаренка, алгоритм цієї процедури прописаний у постанові №194 від 3 березня 2022 року.

«На сьогоднішній день керівники підприємств бронюють свій особовий склад. Подають списки до Міністерства економіки України, яке, у свою чергу, передає їх до Міністерства оборони. Міноборони спільно з Генштабом ЗСУ протягом одного дня погоджує ці пропозиції та передає їх до територіальних центрів комплектації. Терцентри починають бронювання військовозобов’язаних, тобто не здійснюють їх призов по мобілізації», – пояснив Володимир Гончаренко.

Термін дії відтермінування не може перевищувати 6 місяців, зазначається у постанові. Для підтвердження надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час військовозобов’язаному надається витяг з наказу Мінекономіки.

Бронювання розповсюджується тільки на тих військовозобов’язаних, які задіяні у сферах забезпечення продовольчої безпеки Ізмаїльського району, тобто беруть участь у посівній кампанії та життєзабезпеченні. Всі інші категорії громадян підлягають мобілізації.