Тільки но почалось потепління та вже на території Білгород-Дністровського району спостерігається стрімкий ріст пожеж в екосистемах, в тому числі очерету, сухої трави. Так, за останній тиждень на території району сталась 81 пожежа, з яких 59 пожеж – це пожежі сухої рослинності. Причиною 90% пожеж в природних екосистемах є діяльність людини: необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів. В попередніх роках були неодноразові випадки, коли з причини людської недбалості горіли поля зі стернею та в наслідок задимленості від цих пожеж, ставались дорожньо-транспортні пригоди на дорогах, які йдуть вздовж полів. В таких дорожніх аваріях також отримували травми люди та навіть гинули.

Із настанням теплої та спекотної погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду як господарствам так і лісовим насадженням. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває  дуже непросто.

Хочеться відмітити, що свою чергу Держава врегулювала відповідальність, а саме згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 060 – 6 120 грн.) і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15 300- 21 420 грн.).

Рятувальники звертаються до усіх свідомих громадян!!! Невже Ви не розумієте, що поки пожежно-рятувальна служба ліквідовує наслідки Вашої безвідповідальності у поводженні з відкритим вогнем – хтось потребує реальної допомоги, але на жаль, ми можемо не встигнути. Не говорячи вже навіть про те, як погіршується наш родючий чорнозем, на скільки забруднюється атмосферне повітря, яким ми з Вами дихаємо і тих маленьких мешканців екосистем, які самі страждають та домівки яких просто згорають.

Також, наголошуємо, що під час воєнного стану спалювання сухої рослинності в місцях загального користування, вздовж автомобільних, залізничних доріг, на луках пасовищах, в лісопаркових зонах та інших місцях прирівнюють до диверсії і за це Ви можете понести, як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Шановні  громадяни, будьте пильними до природи!

  • Не кидайте непогашені сірники або цигарки.
  • Навчайте дітей поводженню з вогнем!
  • Перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі 1-го метра.
  • Не залишайте непогашеного вогнища. Залийте його водою. Не відходьте від нього доти, доки йде дим або пара.
  • Якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я.

Будьте свідомими та пам’ятайте, що кожна наша дія має свої наслідки! Збережіть наш край від масових пожеж в екосистемах!

Білгород-Дністровське районне управління ГУ ДСНС України в Одеській області