Кілька порад у цей страшний час. Якщо ви перебуваєте вдома зараз, в Україні. Подивіться на свій дім/квартиру очима, як можна допомогти своєму дому і собі у випадку, коли потрібно боротися з пожежею (звісно, мова про таку пожежу, яку можна самотужки ліквідувати).

Штори. Вогонь швидко повзе легкозаймистими шторами і занавісками і поширюється на всю висоту кімнати. Краще зняти. Закривати вікна варто зараз чимось іншим, щоб було вночі темно.

Подивіться на інші легкозаймисті речі – одяг, книжки, декоративні штуки, сухостої у вазах, порожні картонні коробки на шафах, шуби на відкритих вішаках… Можливо, є сенс такі речі знести в якесь місце, в яке вогонь теоретично не відразу може потрапити.

Пінопласт! Горить шалено і швидко. Винести подалі!

Усілякі балончики вибухають.

Не тримайте важкі речі в шафах чи на поличках на висоті. Що менше речей може впасти на голову чи впасти й розбитися, то краще. Так само бажано з підвіконь прибрати вазони з квітами, аби вони не летіли разом зі склом.

Вода. Її варто набрати в усе, у що тільки можна. І щоб вона була в кожній кімнаті. Постійно. Звісно, якщо є можливість відро з водою накрити кришкою, щоб не розводити сирість, то так і треба зробити. Але води має бути багато. Повна ванна води! Усі пляшки і вази з водою! В різних місцях, де не заважає. Вона зайвою не буде – якщо не стане світла, а значить, і води, то матимете безцінний запас.

Газову плиту краще завжди, коли нею не користуєтеся, тримати з перекритою подачею газу.

Якщо маєте якісь запаси піску, то можна зібрати в мішок і теж десь мати під рукою.

Ці методи не врятують від шквального вогню, від якого нічого живого не лишається, але у випадку, коли бодай щось можна зробити, то буде добре, щоб ви не бігали не точили в цей час воду в пляшечку (а води елементарно може й не бути), і мали більше шансів стримати і загасити вогонь.

Бажаємо, щоб кожного, хто читає ці слова, оминула ця біда…