Як повідомила директорка Департаменту  аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА Алла Стоянова, до весняно-польових робіт приступили господарства практично всіх районів області.

Восени минулого року, орієнтуючись на відносно сприятливі погодні умови, аграрії посіяли дещо більше озимих – 983,4 тис га, 102% проти показника минулого року. Пшениця завжди була стратегічним ресурсом, проте в умовах війни, всі усвідомлюють це з особливою гостротою, а тому до вирощування цієї культури – особлива увага. Площі під нею становлять 551 тис. га, ріпаку – 187 тис га.

Стан озимини задовільний. Вдалося провести весняне підживлення на 661 тис га (67,2%) від загальної площі. Одещина, як і вся країна, з відомих причин (дорожнеча, логістика) відчуває труднощі із забезпеченням міндобривами. За потреби 147,4 тис. тонн, господарства придбали 95,6 тис. тонн, що становить 65%.

Клин ранніх ярих культур становитимуть в основному ячмінь і горох, вже засіяли ними понад 20 тис га, що становить майже 3% запланованого показника. Виникла деяка напруга з насінням, господарства забезпечені цим ресурсом на 80%. Річ у тім, що деякі господарства виконали передоплату, але товар досі не одержали. За потреби у засобах захисту рослин в обсязі 1 млн 235 тис. тонн Одещина має 820 тис тонн ЗЗР.

„Але ці питання на контролі, ми постійно спілкуємося з виробниками, вони інформують нас про те, що деякі обсяги вже надходять. У кого є потреба в насінні, можуть звернутися до нашого департаменту, ми допоможемо зв’язатися з виробниками та постачальниками цього ресурсу” – зазначила Алла Стоянова.