Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко в інтерв’ю наголосив, що сьогодні землю може купити лише фізична особа, яка є громадянином України. Ані для іноземців, ані для юридичних осіб це недоступно.

Сама процедура придбання ділянки, як пояснює міністр, відбувається наступним чином та за таких умов: якщо ви громадяни України і у вас є легалізований офіційний дохід задекларований; купити можна до 100 гектарів; угода купівлі-продажу оформлюється між покупцем і продавцем у нотаріальній формі через банківський
рахунок.

За словами Романа Лещенка, середня вартість 1 гектара землі становить близько 2 тисяч доларів. “Об’єктивно середня вартість 1 гектара близько 2 тисяч доларів. Але у різних регіонах різна вартість, оскільки різна нормативно-грошова оцінка землі, її кількісні та якісні характеристики, її розташування. Багато є критеріїв”, – зазначив міністр.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль говорив про вартість землі близько однієї тисячі доларів за гектар і наголошував, що це менше, ніж прогнозували в уряді.