Аграрії можуть уникати зайвого внесення добрив, у ґрунт, завдяки цьому економити на міндобривах. Про це заявив науковий співробітник «Інституту здоров’я рослин» Сергій Сальніков, інформує Kurkul.com.

 «Отримати точні дані про стан ґрунтів господарства, аж до особливостей конкретних ділянок, можна лише дослідивши ґрунт в лабораторних умовах. Це дослідження допоможе чітко зрозуміти поточну ситуацію, розробити оптимальну систему живлення і внаслідок зникнення «зайвих» внесень уникнути непродуктивних витрат», — пояснив науковець.

За його словами, у такій ситуації необхідно обов’язково в осінній період дослідити ґрунти господарства на комплекс показників, в першу чергу — фосфору та калію, а також мікроелементів. Ці показники є відносно стабільними упродовж 2-3 років. Натомість азот і сірку доцільно контролювати із року в рік, оскільки їх вміст у ґрунті може варіюватися від сезону до сезону.

Він додав, що на засвоєння культурами елементів живлення та їх загальний розвиток впливає показник рН, і на це необхідно зважати. Тому експерт рекомендує додатково перевірити ґрунт на наявність залишкових кількостей пестицидів, оскільки нехтування цим дослідженням може звести нанівець всі старання аграрія отримати щедрий врожай.

Зі слів фахівця, в «Інституті здоров’я рослин» можна дослідити показники родючості (азот, рухомі сполуки фосфору, калію, сірки, рН, гумус), визначити елементний склад ґрунтів (цинк, залізо, мідь, марганець, бор, молібден, кальцій, магній, калій, натрій та інші), а також виявити наявність залишкової кількості пестицидів (270 пестицидів) та ідентифікувати до 703 їх найменувань.