Кабмін встановив розмір підвищень посадових окладів педагогам, а також визначив розмір доплат за окремі види педагогічної діяльності працівникам у державних і комунальних закладах та установах освіти з 1 січня 2022 року. Про це свідчить постанова уряду від 28 грудня 2021 року № 1391.

Згідно з документом, посадовий оклад зросте на 10% для таких категорій:

· педагогічним працівникам, діяльність яких безпосередньо пов’язана з освітнім процесом, у закладах спеціалізованої освіти;

· педагогічним працівникам у гімназіях, ліцеях, колегіумах, гімназіях-інтернатах, ліцеях-інтернатах, колегіумах-інтернатах;

· педагогічним працівникам у вищих професійно-технічних училищах;

· педагогічним працівникам у закладах освіти інтернатного типу.

На 20% піднімуть оклади педагогічним працівникам, у закладах дошкільної освіти компенсуючого типу. На 25% оклади зростуть у спеціальних закладах загальної середньої освіти (спеціальних школах, навчально-реабілітаційних центрах). На 30% підвищать оклади педагогічним працівникам у спеціалізованих будинках дитини, дитячих будинках.

Встановлена доплата за класне керівництво:

· вчителям у 1-4 та підготовчих класах у закладах загальної середньої освіти – 20% від окладу,

· вчителям у 5-11 (12) класах у закладах загальної середньої освіти – 25%,

· викладачам у закладах професійної (професійно-технічної) – 20%.

Також визначено розмір доплати за перевірку навчальних робіт. Водночас уряд своїм рішенням зупинив на рік дію постанови уряду Володимира Гройсмана від 10 липня 2019 року № 822, за якою з 1 січня 2022 року мінімальний рівень посадового окладу освітян повинен бути не менше 3,5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з 1 січня прожитковий мінімум – 2481 гривня).

За даними Державної служби статистики, середня номінальна заробітна плата штатного працівника України в листопаді 2021 року склала 14 282 гривні – це максимум з початку року і на 237 грн більше, ніж у жовтні (14 045 гривень). Економіст Михайло Кухар вважає, що 2021 рік був для України періодом рекордного економічного зростання. За минулі 12 місяців оплата праці громадян у доларовому еквіваленті збільшилась на 21%.