Основні соціально-економічні та культурно-гуманітарні показники програми розвитку Татарбунарської  громади за зазначений період були проаналізовані на черговому засіданні виконавчого комітету в докладній інформації начальника відділу бухгалтерського обліку, економічного розвитку та фінансової звітності Татарбунарської міської ради  Любові Лютикової.  

Акценти були розставлені на питаннях житлово-комунального господарства, результатах роботи центру надання адміністративних послуг, освітньому, культурному та спортивному напрямках розвитку громади та  сферах оздоровлення дітей і охороні навколишнього середовища.

По галузі ЖКХ відмічено наступне:

– на забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства з  місцевого  бюджету виділено кошти  в сумі 1 849,3 тис. грн., які спрямовані на оплату електроенергії – 973,1 тис. грн., придбання технічних матеріалів та оплату послуг – 660,7 тис. грн., оплата водопостачання в населених пунктах громади – 215,5 тис. грн.,  придбання насосу для КНС -2  – 49,0 тис. грн.

–  на благоустрій громади  спрямовано – 6 061,0 тис. грн. В першому півріччі здійснено  встановлення тротуарної плитки по вулиці Тура, біля  міського ринку (49, 5 тис. грн.),  розчистка водовідвідних каналів по вулицях Армійська і В.Тура (49,9 тис. грн.) та вулиці Галузинського, с. Білолісся (39,9 тис. грн.), благоустрій міського кладовища (49,8 тис. грн.), покос трави, с. Дельжилер (31,0 тис. грн.). На утримання в належному стані систем вуличного освітлення  в громаді  використано –  50,3 тис. грн. На дорогах комунальної власності проведено  поточних ремонтних робіт на суму 279,4 тис. грн. На забезпечення діяльності комунальних під­приємств УМКВ – 1330,4 тис. грн., «Бессарабія» – 2 474,1 тис. грн.,  на оплату електроенергії – 1828,1 тис.грн.

Центром надання адміністративних послуг Татарбунарської міської ради за перше півріччя 2021 року надано 6474 послуг, більшість з яких охопила такі напрямки:

– з питань реєстрації місця проживання: 1490 послуг;

– державна реєстрація речових прав на нерухоме майно:  оброблено 707 заяв;

– адміністративні послуги соціального характеру (субсидії, допомоги та пільги):  1439;

–  надання довідок для отримання різного виду допомоги: 2132.   За ці та інші послуги  до місцевого бюджету надійшло 273,5 тис. грн.

У сфері освіти:

– на  розвиток закладів загальної середньої освіти, кількість учнів яких становила 2890 осіб, спрямовано загальні бюджетні асигнування в сумі 100 926,033 тис. грн. по загальному та спеціальному фондах та спеціальному фонді (власні надходження) – 1 807,56 тис. грн.  Обласні кошти на капітальні ремонти склали – 390, 0 тис. грн. За рахунок міського бюджету на розвиток закладів загальної середньої освіти було витрачено 6 768,29 тис. грн. За кошти місцевого бюджету в першому півріччі безкоштовно харчувалися  149 учнів пільгового контингенту на суму 400,0 тисяч грн. На підвіз 77-и учнів та 10 – и вчителів до шкіл використано 171,55 тис. грн.;

–  загальні бюджетні асигнування закладам дошкільної освіти (846 дітей) становлять 34 865,58 тис. грн. по загальному та спеціальному фондах та спеціальному фонді (власні надходження – 4 064,2 тис. грн.  Обласні кошти на капітальні ремонти склали  1160,0 тис. грн. За рахунок міського бюджету у розвиток дошкільних закладів громади направлено 15 255,324 тис. грн.;

– в Татарбунарському Будинку дитячої та юнацької творчості працюють 76 гуртків, в яких виховуються 1170 дітей;

–  в Татарбунарській дитячо-юнацькій спортивній школі працюють спортивні секції гандболу, волейболу, баскетболу, футболу, вільної боротьби, шахів та шашок, в яких навчаються 367 учнів.

Видатки на галузь культури у звітному періоді  з місцевого бюджету склали – 4 358,5 тис. грн. (в тому числі, на забезпечення діяльності бібліотек – 504,8 тис. грн., будинків культури – 783,3 тис. грн., музичної школи – 2 522,0 тис. грн., історико – краєзнавчого музею – 60,0 тис. грн.). На реалізацію заходів місцевої програми культурно-масових та мистецьких заходів на 2021 рік  використано 303,8 тис. грн.

Для підтримки розвитку спорту із міського бюджету направлено кошти у сумі 895,3 тис. грн., що дозволяє утримувати комунальний заклад  «Спортивний клуб Татарбунари», у складі якого працюють шахово-шашковий клуб ім. В. Максимчука, три футбольні команди (дві ФК ім. В. Тура та ФК «Татарбунари»). Протягом півріччя футбольні команди взяли участь у ряді товариських футбольних іграх, регіональних чемпіонатах, на що витрачено 322,2 тис. грн. Для місцевих спортсменів придбано  комплекти спортивної форми на суму 49,0 тис грн., спортивний інвентар – 49,5 тис. грн.,  матеріали для нагородження учасників спор­тивних змагань – 16,0 тисяч грн.

У сфері оздоровлення та відпочинку дітей Татарбунарська міська рада спрямувала свою фінансову підтримку комунальному підприємству «Дитячий оздоровчий заклад «Зорька» в розмірі 800,2 тисяч грн.  З  метою зміцнення  матеріально – технічної  бази закладу  за перше півріччя придбано будівельні  та господарчі матеріали, постільна білизна, кухонний посуд, відеоапаратура, пральна машина та міксер, паливно-мастильні матеріали на суму 245,5 тисяч грн.

Кошти місцевого бюджету  у розмірі 77,4 тисяч грн. були використані у сфері охорони навколишнього середовища на проведення санітарних заходів з благоустрою стихійних звалищ, а також висадження нових зелених насаджень на території громади.

Узагальнюючи аналіз виконання програми, Любов Лютикова відмітила, що всі заходи, які проводилися в  її  рамках,  були спрямовані на забезпечення позитивних результатів та сталого розвитку Татарбунарської міської територіальної громади.

В рамках  цього ж засідання виконкому були також розглянуті підсумки виконання місцевого бюджету за перше півріччя поточного року, стан здійснення виконавчим комітетом міської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади за  цей період, окремі аспекти повноважень старост сіл Татарбунарської громади та цілий ряд питань у сфері захисту прав дітей.