А чи знаєте ви, що Одеська область є найбільшою за територією областю України? Так-так, площа Одеського регіону становить 33,3 тис. км2. Для порівняння площа сусідньої Молдови (з окупованим Придністров’ям) 33,85 тис. км2, а Королівства Бельгії – 30,528 тис. км2. На території Одеської області знаходиться природне озеро з прісною водою Ялпуг, яке за своїми розмірами є найбільшим озером України та займає друге місце в Європі після Ладозького озера. Довжина морської берегової лінії в межах області перевищує 300 км.

На території Одеської області знаходиться Дністровський лиман – найбільший в Україні лиман закритого типу, відділений від моря широкою піщаною косою – Бугаз. Довжина лиману становить 42,5 км, а площа – 360 км2. Дністровський лиман проходить уздовж таких курортних міст і селищ, як Затока, Сергіївка, Кароліно-Бугаз, Приморське, Курортне.

Найбільша площа виноградників у плодоносному віці знаходиться в Одеській області – понад 27,4 тис. га (64% від загальної структури насаджень країни). Кагул у Ренійському районі – найпівденніша точка України після Криму. До складу області входить о. Зміїний. В Одеській області протікає понад 200 річок, найбільшими з яких є Дунай, Дністер, Кодима, Саврань, Тилігул. На території області знаходиться чимало солоних (Сасик, Шагани, Бурнас) та прісноводних (Кагул, Ялпуг) озер. І цей список ще далеко не повний…Таки да! Відкривати для себе Одещину можна безкінечно!