Частота панічних атак серед тих, хто ними страждає, збільшилася під час пандемії. Та­кож панічні атаки можуть виникати серед тих, хто переніс коронавірус, на фоні страху знову ним заразитися.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на висновки турецької лікарки-психіатра, доктора наук Ягмур Кир, яку цитує СNN Türk.

«Частота панічних атак зросла під час пандемії, коли страх заразитися коронавірусом є сильним… У людей, які перехворіли на коронавірус, страх за­разитися вірусом повертається й може спричиняти панічні атаки», – сказала Кир.

Ще один страх, який може стати причиною паніч­них атак, є боязнь вакцинації, але її слід переборо­ти та вакцинуватися.

«Страх перед вакцинами є ще одним важливим питанням для людей із панічним розладом. Замість того, щоб уникати вакцинації, людині потрібно пе­реглянути своє ставлення та страх до неї та зроби­ти щеплення», – переконує лікарка.

За її словами, з початком пандемії люди, які страждають від панічних атак, часто звертаються до лікарень.

«Страх і тривога є нормальними емоціями. Вони повинні бути, тому що спонукають нас вживати за­побіжних заходів проти небезпек. Однак люди з панічним розладом перебувають у стані гіперзбу­дження, і панічні атаки можуть виникати без ви­димої причини. Панічний розлад має генетичну складову. Але не можна сказати, що у його виник­ненні є лише спадкові фактори. Важливу роль у його виникненні відіграють тригерні фактори, які можуть включатися через зміну місця проживання, роботи, травму, втрату близької людини або хво­робу», – каже лікарка.

Ягмур Кир радить звертатися до фахівців. У разі самостійного реагування вважає корисним забез­печити спокійну обстановку і зробити вправи на дихання та розслаблення.