Ціна людського життя – кошти, зекономлені від спалювання стерні

Сьогодні тиждень з тієї події, про яку я хочу розповісти, а я й досі не можу оговтатися, почуття переповнюють мене і постає одне питання: як безкарно можна чинити злочини?

Про все по порядку. Ми живемо в м. Татарбунари, я працюю, чоловік – пенсіонер, маємо авто ВАЗ-2107. Коли приходять вихідні, найкращий відпочинок, де можна оздоровитися, поспілкуватися з природою – це наш улюблений курорт Рассєйка. Так було і цього разу. 2 серпня відпочивали на морі, запросили з собою мою сестру з дітками, нашими похресниками. Все було чудово: море тепле, гарна погода, але, коли ми поверталися додому, в одну мить прекрасний відпочинок обернувся в жахіття.

По дорозі між Лиманом та Трапівкою горіла стерня. Просте словосполучення – перетворило все оточуюче на фільм жахів. Дим оповивав ВСЕ! – небо, дорогу, все навкруги. І якщо спочатку ми намагалися потихенько проїхати через цей кошмар, то в одну секунду дим від пориву вітру став таким щільним, що попереду стала немов стіна. Ми намагалися зупинитись, але… зіграли якісь миті. Попереду нас, на середині дороги стояв позашляховик, якого ми внаслідок чорного диму не бачили, і… сталося неминуче.

Внаслідок зіткнення в нашому автомобілі зім’ялась вся передня частина. Автомобіль, що їхав позаду, загальмував буквально в декількох сантиметрах  від нас. Дякуємо Богові, що всі живі-здорові, але страшений переляк та стрес залишиться з нами на все життя.

А тепер уявіть собі – сталося страшенне лихо, ти – в паніці, в шоці, а вийти з автомобіля, щоб оцінити ситуацію, не можеш. Плачуть перелякані діти, все навколо палає, страшенна жара, дим виїдає очі та не дає дихати. В якусь мить здається, що ми десь на війні. Це жах, який я просто не можу передати словами.

Мій чоловік має багаторічний водійський стаж і жодного ДТП. Він говорить: “Так, я добре знаю правила. Коли погана видимість, треба зупинити рух, з’їхати на обочину. У разі дощу або туману, все починається поступово, і водій може зреагувати. А в нашій ситуації суцільна стіна з диму стала за мілісекунди. Коли на якийсь час вітер розганяв дим, в розпачі ми вийшли з автомобіля та закривали обличчя мокрими рушниками, щоб хоча б якось дихати.

Приїхали МЧСники, пожежна машина намагалися щось потушити, але зрозуміло, що в даних масштабах це було неможливо. Поліція приїхала швидко, але поки все оформляли, ми всі ще три години дихали цим чадом.

Головна причина ДТП – видимість нуль. Найголовніше, що всі живі-здорові, але могло статися найстрашніше.

Як доказ, нещодавно трапилося ДТП, де були постраждалі. З тієї ж причини 28 липня на автодорозі Т-16-07 Спаське-Вилкове чотири автомобілі зіткнулися через густий дим, який привів практично до нульової видимості на автодорозі. Знову ж таки невстановлена особа підпалила стерню на одному з полів уздовж дороги. Вітер направив дим в сторону проїжджої частини, повністю обмеживши видимість для водіїв.

У першому випадку, мікроавтобус Mercedes-Benz в’їхав в задню частину автомобіля швидкої допомоги Ford Transit, який рухався перед ним. За словами обох водіїв, видимість була практично нульова. При цьому швидка їхала на виклик.

У другому випадку, автомобіль VW Caddy в’їхав під вантажівку ЗІЛ, який також зупинився через густий дим. Дивом водій легковика залишився живий і серйозно не постраждав.

Коли наші діти їхали додому, вони повсякчас телефонували мамі та говорили, що їм дуже страшно, бо їдуть через суцільний дим та темряву. Ми всі й досі не можемо прийти до тями. Автомобіль, який ми купували в кредит, ремонту не підлягає, тому що ремонт буде коштувати дорожче, ніж саме авто.

Звертаюся до людей,у яких піднімається рука чинити такі страшні дії. Я  розумію, що зараз багато хто знаходиться  у фінансовій скруті, розумію, що підпалити дешевше, ніж переорати. А совість ваша де???  Невже тисячі гривень ціна  людського життя, людських сліз, людського горя?! Невже ви думаєте, що зекономлені таким чином кошти будуть вам на благо?

А якби ваші діти та рідня їхали в авто і попали в такий ад? Чи можливо, коли ви підпалюєте, то кажете: діти, сидіть вдома, бо там небезпечно? Це була сьома година вечора, якраз всі масово поверталися додому з відпочинку.

Ще раз звертаюсь до тих хто палить стерню – люди де ваша совість? Ви нищите родючий шар грунту, знищуєте гумус, спалюєте все живе, зазіхаєте на життя! Горіли поля ТОВ «ПРОМАГРО», кажуть підпалили не вони, а якісь приватні особи свої поля, а вогонь перейшов на інші. Звісно крайнього зараз не знайдеш. Якби ми жили в по-справжньому правовій державі, то винуватці не тільки купили моєму чоловікові – пенсіонеру нове авто, сплатили штраф, а ще й сіли б у в’язницю. А в нашій ситуації, я можу звернутись лише до серця, свідомості та совісті цих злочинців – зупиніться!!!

Життя одне, давайте залишимо після себе квітучі поля, родючу землю та добру згадку від людей!

*   *   *

Як багато в нас добрих, чуйних та небайдужих людей. Знайомі, незнайомі проїжджаючи, зупинялися та пропонували допомогу, запитували про наш стан. Дякую всім за небайдужість. Безмежне спасибі Уколовим Сергію та Маші, що забрали з цього аду наших дітей та відвезли їх додому.

Щира вдячність співробітникам автоінспекції Дерену Андрію та його напарнику Гнезділову Петру, що допомогли доставити наш автомобіль додому. Дякуємо за людяність.

Алла Ярошевич