За минулий тиждень (з 02 по 08 серпня на території колишнього Татарбунарського району зареєстровано 15 нових випадків захворювання корона вірусною інфекцією COVID-19. За попередній тиждень (26.07 -31.07) зареєстровано 8 випадків.

По Татарбунарській ОТГ зареєстровано 13 випадків. Це села: Білолісся – 4 випадки, Дмитрівка-1, Баштанівка – 1 та Татарбунари – 5. По Лиманській ОТГ -1 (с.Лиман). По Дивізійській ОТГ – 1 (с.Вишневе). По Тузлівській ОТГ захворювання не відмічалось.

Хворіють COVID-19 особи в віці від 28 до 78 років, більше всього хворих в віці 60 років. Серед хворих 5 пенсіонерів, 6 не працюючих осіб. Серед працюючих хворих є продавець хлібного кіоску в Татарбунарському ринку, консультант кіоску мобільного зв’язку та працівник дитячого дошкільного закладу.

Показник захворюваності по Татарбунарському району перевищує обласний показник за тиждень на 56%, тобто інтенсивність захворювання в районі вища, ніж в області. А по області захворюваність вища на 20%, ніж по Україні.

В області вже реєструється новий штам збудника захворювання COVID-19. Дельта – це індійський штам, для нього характерно більш інтенсивне розповсюдження (від одного хворого може заразитись одночасно 5-6 осіб). Клініка захворювання частіше починається з розладу шлунково-кишкового тракту, відмічається зниження слуху та інші симптоми.

Ситуація, що склалась по району, потребує обов’язкового проведення протиепідемічних заходів по профілактиці розповсюдження захворювань серед населення.

В усіх установах, організаціях, дитячих виховних закладах необхідно проводити вологе прибирання з використанням дезінфікуючих засобів; обов’язкового провітрювання кімнат та приміщень. В місцях загального користування (наприклад магазини) необхідно дотримуватись маскового режиму та соціальної дистанції між особами.

Осіб з підвищенням температури або з симптомами ГРВІ до роботи необхідно не допускати. Такі особи повинні звернутися до сімейного лікаря та пройти обстеження швидким тестом на наявність антигену збудника хвороби COVID-19.

Ізоляція хворих та контактних в домашніх умовах терміном на 14 діб є обов’язковою. При розповсюдженні крапельних інфекцій це один з ефективних заходів профілактики захворювання.
Рекомендуємо зробити щеплення проти COVID-19 для захисту себе від тяжких форм захворювання та попередження віддалених ускладнень, які виникають після перенесеної хвороби.


Галина РЯБЦЕВА,
завідувач епідеміологічним відділом