Фізика – це саме той предмет у закладі освіти, який розвиває творчі можливості і логічне мислення, уміння спостерігати та робити висновки, знаходити вирішення складних завдань. Саме експериментальна робота, якщо вона якісно організована, привчає учнів до майбутньої наукової діяльності.

Складовими експериментальної фізики є планування та підготовка експерименту. Але підготовка часто включає розробку нового устаткування.

5 січня у залі засідань відділу освіти Татарбунарської міської ради вчитель фізики КЗ «Глибоківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» Болотенко Іван Анатолійович провів майстер-клас: «Створення експериментальних установок для викладання шкільного курсу фізики» для вчителів Татарбунарської та Лиманської ОТГ.

Іван Анатолійович продемонстрував прилади, які власноруч змайстрував та активно використовує на своїх уроках. Розповів, як саме він застосовує саморобні прилади під час лабораторних робіт, як спонукає учнів до вивчення фізичних процесів та розвиває пізнавальну діяльність здобувачів освіти за допомогою ефектних та експериментальних  дослідів.

Завдяки Івану Анатолійовичу, колеги змогли набути практичний досвід   наукового пізнання, який дає змогу, в міру потреби засвоювати учнями нову інформацію, доповнювати та розширювати свій кругозір на уроках фізики.

Жоден вчитель не повинен забувати про те, що саме від рівня сформованості експериментальних умінь залежить самоорганізація, саморозвиток особистості та успіх майбутньої діяльності дитини.

tatarbunary-osvita.gov.ua