Промайнув ще один шкільний рік. Він для всіх нас був надзвичайно складним і непередбачуваним, приніс багато життєвих випробувань. Колись ми думали, що найстрашніше, що з нами могло відбутися, – це тривала пандемія, яка змінила кожного. Але в наш дім прийшла війна. Та наша сила в тому, що ми продовжуємо жити й боротись, відновлюючи базові та важливі речі, зокрема, продовжуючи навчання.

Сфера освіти, як і всі сфери життя суспільства, зазнала сильних змін в умовах воєнного стану.  Усі ми вчилися та продовжуємо вчитися жити в цих нових умовах: хтось – продовжував здобувати освіту, а хтось – працювати, але цей життєвий іспит ми складаємо усі разом «діти – вчителі – батьки».

 Упродовж року учні закладів освіти Татарбунарської міської ради  доводили, що працелюб­ність, наполегливість, завзятість долають всі перешкоди та випробування, адже серед них є – переможці та призери міських, обласних та Всеукраїнських конкурсів, олімпіад, МАН, фестивалів,  інтелектуальних ігор і різноманітних спортивних змагань.

Під час війни школа стала осередком, який дав змогу дітям отримувати не лише знання, але й психологічну підтримку, не втрачати відчуття приналежності до спільноти. Тому надзвичайно важливо було гнучко підходити до організації роботи школи та налаштовувати ос­віт­ній процес так, щоб він був комфортним для дітей. У зв’язку з військовим станом вчителі громади  проводили навчальний процес у дистанційній формі і робили все можливе, аби діти закінчили цей навчальний рік з міні­мальними втратами знань. Під час онлайн-занять педагоги проводили консультації з дітьми, інтегровані уроки, навчальні заняття-бесіди, полілоги та творчі заняття. Дякуємо, колеги, за роботу, за розуміння, за уважність, чуйність і доброту, які так важливі сьогодні!

 Щирі слова подяки батькам наших учнів. Разом зі своїми  дітьми ви переживаєте напружену пору. В цей час ви особливо віддаєте їм свою увагу, турботу, допомагаєте їм подолати усі труднощі та робите все можливе щоб захистити своїх дітей.

В нашій громаді 256 учнів 9 класів завершили навчальний рік. 18 учнів здобули свідоцтва базової середньої освіти з відзнакою.

Це – Доброжан Анастасія (КЗ «Білоліський ЗЗСО І-ІІІ ст.»);

Волканова Надія, Гайдаржи Анастасія, Дімова Вікторія, Куємжи Анастасія, Місержи Василь (КЗ «Дмитрівський ЗЗСО І-ІІІ ст.»);

Калінська Ксенія, Священко Станіслав, Мукієнко Руф, Павлов Сергій, Чертилін Іоанн (КЗ «Татарбунарський ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. В.З.Тура»);

Вторенко Анастасія, Гайдаржи Кирило, Гроздєва Анна, Дутка Дмитро, Ільченко Марія, Климович Світлана, Стеценко Антон (КЗ «Татарбунарський НВК «ЗЗСО І-ІІІ ступенів-гімназія»).

Документ про здобуття повної загальної середньої освіти отримають 197 випускників 11 класів закладів освіти громади та відкриють нову сторінку самостійного життя. 

П’ять золотих медалей «За високі досягнення у навчанні» здобули випускники КЗ «Татарбунарський ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. В.З.Тура»:

Аргірова Валерія, Іванченко Костянтин, Кирилова Марина, Стоянова Ганна та  учениця КЗ «Татарбунарський НВК «ЗЗСО І-ІІІ ступенів-гімназія» Ільченко Аліна.

Срібні медалі «За досягнення у навчанні» отримають випускниці КЗ «Татарбунарський НВК «ЗЗСО І-ІІІ ступенів-гімназія»:

Долгієр Дар’я, Нємєц Софія, Серман Тетяна.

Бажаємо вам, дорогі випускники-2022, завжди вірити в себе та сміливо йти вперед, сил перед початком нового етапу навчання. Хай отриманий за ці роки в школі життєвий досвід направляє вашу долю, а знання підкріплюють ваш успіх! Хай світлою буде ваша дорога у самостійне життя, вистелена добрими справами, прогресивними ідеями та особистими перемогами! Хай поруч з вами завжди будуть вірні друзі, досвідчені колеги та мудрі наставники! Бажаємо вам знайти свою життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави…

Миру та перемоги всім нам і все буде Україна!

Ольга ВИХРИСТЮК, начальник відділу освіти Татарбунарської міської ради

Фото Сергій ДІОРДІЄВ