Коли говорити про особливо цікаві та видовищні види спорту звісна річ мова також зайде і про бокс. Це один з найбільш давніх видів спорту, який завжди асоціювався зі силою, мужністю та безстрашністю.

1. Хоч батьківщиною сучасного боксу вважають Англію, найдавніші згадки про спортивні бої схожі на бокс датуються другим і навіть третім тисячоліттям до н.е. Зображення тогочасних боксерів є на давньоєгипетських барельєфах та навіть у шумерських печерах.

2. Бога Аполлона у Стародавній Греції вважали винахідником та заступником кулачних боїв.

3. Родоначальником сучасного боксу є англійський кулачний боксер Джек Бротон (Jack Broughton), який перший ввів загальновизнані правила боксу, що були прийняті 16 серпня 1743 р.

4. У вісімнадцятому столітті у більшій частині США бокс був не легальним та повністю забороненим, тому кулачні бої проводили підпільно у віддалених або мало контрольованих владою районах. Кмітливі організатори проводили бої на баржах, які перебували на воді та поза юрисдикцією США. Офіційний статус, як вид спорту, бокс отримав лише 1900 року.

5. Через те, що важчий боксер завжди мав пере- вагу над легшим, в США та Великій Британії на початку двадцятого століття було розроблено всього вісім вагових категорій. Сьогодні у професійному боксі виділяють сімнадцять, а в любительському одинадцять вагових категорій.

6. Боксерські рукавиці використовували у Стародавньому Китаї та на острові Сардинія понад три тисячі років тому. Сучасні класичні боксерські рука- виці вимірюють в унціях і значення завжди парне.

7. За 91 секунду бою 1988 року Майк Тайсон (на фото) заробив двадцять мільйонів доларів. Трохи більше ніж півтори хвилини вистачило Тайсону, щоб нокаутувати Майкла Спінкса.

8. Мало хто знає, що Майк Тайсон знявся в більше ніж п’ятдесяти серіалах та фільмах. У всіх стрічках боксер грав самого себе.

9. В найбільшому місті штату Кентуккі США є бульвар названий на честь Мухаммеда Алі. За перший місяць, після присвоєння назви, на бульварі масово викрадали дорожні знаки з ім’ям визначного боксера.

10. Мухаммед Алі найбільш впізнаваний спортсмен в США. У 2016 році понад 92% опитаних американців віком понад дванадцять років впізнали Алі.

11. Ми не могли не згадати наших визначних співвітчизників братів Віталія та Володимира Кличко, які 2011 року стали володарями чемпіонських поясів у важкій вазі всіх чотирьох найважливіших організацій світового боксу.

12. Протягом багатьох років брати Кличко очолювали незалежний міжнародний рейтинг відомого у всьому світі спортивного порталу BoxRec.

13. Віталій Кличко є рекордсменом Книги рекордів Гіннеса, як боксер, що здобув титул чемпіона світу за найкоротший час.

14. На честь братів Кличко навіть назвали астероїд, який було відкрито 2007 року.