Любов перетворює світ і творить справжні дива. А любов до театру? Вона може осінь перетворити на весну. Саме це і зробили учасники обласного фестивалю аматорського театрального мистецтва “Театральна весна-2021”, який проводиться з метою розвитку та популяризації  аматорського театрального мистецтва,  сприяння зростанню творчого рівня аматорських театральних колективів Одещини, обміну творчим досвідом, виявлення та підтримки  аматорських театрів.

За вікном – осінь, у світі – нестабільна соціальна ситуація, а на сцені Одеського обласного центру української культури (ООЦУК) – своє життя. Самодіяльні актори аматорських театральних колективів Одеській області проживають життя своїх героїв: сміються, плачуть, закохуються, одружуються, вчаться допомагати один одному.

Журі важко оцінювати, акторам не звично грати, адже зал майже порожній, глядачів обмаль. Всі дотримуються вимог часу. Та емоції пробиваються навіть через маски.  

Театральна  вистава «Вік любові» за п’єсою Евеліни Пиженко, яку привезли на фестиваль татарбунарці, змусила одеситів і співпереживати, і сміятися. Гумористичні образи та характери героїв глядачам розкривали самодіяльні актори  народного театрального  колективу «Експеримент» Тетяна Савченко, Олена Гуцулюк, Марина Ульянкіна, Маріанна Семенюк та Борис Вєлєв. Музичне оформлення вистави, як завжди, забезпечував Сергій Чабан, а фотозвіт – Віталій Чабан.

Після підведення підсумків професійне журі та оргкомітет на чолі з народним артистом України Чуфус Богданом Дмитровичем та директоркою ООЦУК Вітос Валентиною Гнатівною нагородили дипломом ІІІ ступеня народний театральний колектив «Експеримент» комунального закладу «Татарбунарський міський будинок культури».

*   *   *

Народний театральний колектив Татарбунарського міського Будинку культури «Експеримент» створений у 1975 році, почесне звання „Народний” отримав в 1982 році, підтвердив – у листопаді  2018-го. Основною метою колективу є виховання в людях моральних, загальнолюдських цінностей засобами театрального мистецтва.

Ідейний натхненник та художній керівник колективу Вєлєв Борис Георгійович – людина творча, неординарна, працює самовіддано, піднесено, додаючи до традиційного і своє бачення вистави, образів, людина чуйна, принципова, наполеглива в роботі. Завдячуючи керівникові, щороку на сцені Татарбунарського будинку культури, відбувається прем’єра одноактної вистави.

В діючому репертуарі народного аматорського театру – естрадні мініатюри, скетчі, сценки, монологи, пародії та одноактні п’єси Віктора Ляпіна, Михайла Задорного,  Олени Венедиктової,  Евеліни Пиженко, розпочата робота над постановою п’єс “Бессарабська кадриль”  Володимира Гуркіна, «Риск» Едуардо де Філіпо.

З кожним роком колектив поповнюється новими аматорами, насамперед, молоддю. Наразі  в роботі задіяні 11 учасників.

У п’єсах, поставлених за останні роки керівником театру Борисом Вєлєвим, задіяні самодіяльні актори: Катерина Гуцулюк, Марина  Меленчук (Кічук), Ірина Фесюк, Григорій  Волошенко, Вікторія  Назаренко,  Микола  Пономаренко, Дмитро Мельниченко, Альбіна Айрапетян, Дар’я Черненко, Олена  Гуцулюк,  Маріанна  Семенюк, Микола Плингеу, Анастасія  Кравець, Світлана Плохотнюк, Ірина  Брусова, Тетяна Савченко (Шайгородська),  Марина  Ульянкіна, Андрій Чияченко.

Народний театр «Експеримент» – бажаний гість на сценах сільських будинків культури Татарбунарського району, виступали з виставами у селах Тузли, Глибоке, Борисівка, Баштанівка, Рибальське та Дмитрівка, прийняли участь у Міжнародному онлайн-фестивалі аматорських  театрів “Онгъл  Фест Болград-2020.

З 2011 року татарбунарські артисти – постійні учасники обласного  фестивалю «Театральна весна», на який до 2017 року їздили в місто Ізмаїл, в 2019-ому – в місто Білгород-Дністровський, а в цьому році наші земляки підкорювали Одесу. 

Актори театру неодноразово нагороджені грамотами, дипломами та цінними подарунками районного відділу культури, районної раді та районної державної адміністрації, обласного Центру української культури та управлінням культури облдержадміністрації.

Учасники колективу прагнуть постійно підвищувати рівень виконавської майстерності, орієнтуючись на кращі традиції та зразки світової театральної школи, щоб вплинути на формування смаків глядача, укріплювати його національну гідність, а також відтворювати призабуті народні традиції.

Підготувала Марина Ульянкіна

Фото Віталія Чебана