Наразі в Україні та й в нашому районі доступні 4 вакцини: Астразенека (3 виробників), Коронавак  (виробництва Китай), для організованих колективів – Пфайзер (Німеччина) та Модерна (США). Пункт вакцинації працює щодня за графіком. Мобільна бригада виїджає 2-3 рази на тиждень для вакцинації організованих колективів. Зараз розпочатий 5-й етап вакцинації та зняті обмеження за віком. Вакцинуватися можуть всі бажаючі! 

Так, на території Татарбунарського району з 19 по 25 липня був зареєстрований 1 випадок захворювання COVID-19 в с. Приморське Лиманської ОТГ. На території Татарбунарської, Тузлівської та   Дівізійської ОТГ за цей перід випадків захворювання COVID-19 не реєструвалось.

Але наступного тижня, з 26 липня по 01 серпня ситуація погіршилася. На території Татарбунарської ОТГ  виявлено 7 нових хворих COVID-19, з них по м.Татарбунари – 5. Інтенсивний показник захворюваності  по Татарбунарській ОТГ перевищує обласний показник захворюваності в 1,8 разів; а по м.Татарбунари перевищує в 2,6 разів.

На території Лиманської ОТГ кількість хворих за цей тиждень збільшилась в 5 разів; інтенсивний показник захворювання по ОТГ перевищує обласний показник в 6 разів.

Ця ситуація за тиждень свідчить про те, що необхідно терміново покращити проведення протиепідемічних заходів в усіх установах, організаціях, дитячих виховних закладах. В першу чергу необхідно дотримуватися соціальної дистанції між особами; покращити якість прибирання, дезінфекції та провітрювання в приміщеннях; перед початком робочого дня проводити температурний скринінг фахівцям закладів, установ.

Осіб з підвищенням температури або при виявленні симптомів ГРВІ до роботи не допускати. Такі особи повинні звернутися до сімейного лікаря та пройти обстеження швидким тестом на наявність антигену – збудника хвороби COVID-19.

Ізоляція хворих та контактних в домашніх умовах терміном на 14 діб є обов’язковою; вона при розповсюдженні крапельних інфекцій є однією з ефективних заходів профілактики захворювання.

Рекомендуємо зробити щеплення проти COVID-19  для захисту себе від тяжких форм захворювання та попередження  віддалених  ускладнень, які виникають  після перенесеної хвороби.   

Галина РЯБЦЕВА,

завідувач відокремленим Підрозділом