З 1 жовтня лікарняні листи українцям, які тимчасово втратили працездатність через хворобу, будуть видавати тільки в електронній формі. Дані про стан здоров’я людини будуть вноситися в е-систему охорони здоров’я. Паперові версії лікарняних вже не видають, але ті з них, що були видані до 1 жовтня, залишаються дійсними.

“На виплату лікарняних Фонд соціального страхування України витрачає величезні кошти. За 8 місяців цього року отримано для виплат листків непрацездатності на суму майже 10 млрд грн. Співробітники Фонду фізично здатні перевірити не більше 10% лікарняних. Тому “індустрія” продажу фіктивних листків в Україні традиційно досить масштабна. Впровадження електронних лікарняних дозволить більш ефективно боротися з корупцією.

Електронна система дозволяє перевірити, скільки і кому той чи інший лікар видає листків непрацездатності. Адже кожен документ повинен бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника.

Отримати лікарняний нового зразка можна на прийомі у сімейного лікаря. Висновок про тимчасову непрацездатність пацієнта лікар оформляє в єдиному реєстрі  і засвідчує його своїм особистим електронним підписом. Дані по лікарняному надходять до реєстру ПФУ. Інформацію про виплати пацієнт отримує з повідомлення Фонду на свій телефон.