Ухвалені Урядом зміни, передбачають спрощення процедури оформлення паспорта громадянина України. Зокрема, надають можливість: – оформити ID-картку за місцем звернення, у тому числі – особам, які проживають на тимчасово окупованій території України, тобто за принципом екстериторіальності.

Це означає, що відтепер оформлення паспорта громадянина України здійснюється незалежно від місця реєстрації особи. Звернутися з питань оформлення паспортного документа можна до будь-якого підрозділу Державної міграційної служби на території України або Центру надання адміністративних послуг (які надають послуги з оформлення документів засобами реєстру); – оформити ID-картку особам, щодо яких тримання під вартою обрано як запобіжний захід; До внесення змін на законодавчому рівні було врегульовано питання документування лише осіб, яких уже засуджено до відбуття покарання. Відтепер можливість відновити чи оформити вперше паспорт громадянина України мають і особи, яких взято під варту до винесення судового рішення. А також: – оформити ID-картку особам, які виїхали на постійне проживання за кордон; – одночасно з першою ID-карткою оформити реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) для осіб від 14 до 18 років, без необхідності звернення до податкового органу; – оформити ID-картку та одночасно знятися з консульського обліку в закордонній дипломатичній установі (територіальний підрозділ направляє відповідне повідомлення та заяву особи).

Крім того: – під час оформлення ID-картки замість документа про присвоєння РНОКПП особа може подати дані про РНОКПП, які внесені до паспорта або свідоцтва про народження, у тому числі в електронній формі (після запровадження технічної можливості у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС провести перевірку відповідності таких даних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків); – особи, які звертаються за оформленням паспорта вперше після досягнення 18 років та у яких відсутнє свідоцтво про народження, можуть подати замість нього витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження. Важливо, що прийнятими змінами також спрощено процедуру встановлення особи (зокрема – для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України) та збільшено термін зберігання паспорта у разі його неотримання заявником до 3 років (до внесення змін – 1 рік).