23 липня, у Токіо стартували відкладені на рік через пандемію коронавірусу літні Олімпійські ігри. На іграх атлети розіграють 339 комплектів нагород у 33-х видах спорту. До 8 серпня спортсмени із 206 країн виборюватимуть звання кращих. Національні збірні спортсменів пройшли олімпійським стадіоном з вітанням перед фактично порожніми трибунами і на тлі протестів на вулицях Токіо з вимогами скасувати проведення Олімпійських ігор.

Президент України В. Зеленський напередодні відкриття Олімпійських ігор звернувся до українських спортсменів. “Завдяки вам, нашим олімпійцям, синьо-жовтий прапор підіймали вгору в різних куточках планети під “Ще не вмерла України…”. Вірю, невдовзі його побачить і Токіо. І хоч ця Олімпіада відбудеться за порожніх трибун, вона не матиме порожніх сердець. Адже серця всіх українців будуть сповнені підтримкою й вірою у ваші перемоги. Подаруйте нам те, що дорожче за золото, срібло й бронзу, – це емоції від перемоги, гордість за те, що ми – українці! Вище, швидше, сильніше! І без травм!” – написав В. Зеленський у Twitter.

В Токіо прибула найменша за кількістю спортсменів українська збірна – 157 атлетів, які змагатимуться в 30 видах спорту. Прапороносці збірної – олімпійська чемпіонка Афін і дворазова бронзова призерка Лондонської Олімпіади Олена Костевич та чемпіон світу з фехтування Богдан Нікішин.

Першу медаль здобула Дар’я Білодід. 20-річна дзюдоїстка виборола бронзову медаль у ваговій категорії до 48 кг.

37-річний фехтувальник Ігор Рейзлін виборов другу бронзову медаль для збірної України на Олімпійських Іграх.

Українська змішана пара зі стрільби з пневматичного пістолету з 10-и метрів Олена Костевич і Олег Омельчук виборола у пари сербів Мікеч-Арунович з рахунком 16:12 “бронзу”. Це третя медаль України на Олімпіаді-2020 року.

Плавець, чемпіон Європи, призер чемпіонатів світу Михайло Романчук завоював бронзову медаль на дистанції 800 метрів вільним стилем. Він на пів секунди відстав від американця та на дві десятих секунди – від італійця.

Участь в Олімпійських іграх-2020 беруть сім спортсменів з Одеської області: Ірина Маловічко (стендова стрільба), Василь Михайлов (вільна боротьба), Аніта Серьогіна (карате), Анжеліка Терлюга (карате), Анастасія Тодорова (веслування), Цотне Рогава (бокс), Даяна Ястремська (теніс).