23 серпня татарбунарці відзначили День Державного прапора України та 77-у річницю визволення міста та району від нацистських загарбників.

23 серпня стяг України було піднято у всіх містах, селищах і селах Одеської області і в цілому – на території держави. В Татарбунарах урочиста церемонія підняття прапора відбулася на площі перед будівлею управління соціального захисту населення Татарбунарської міської ради. У ній взяли участь керівництво Татарбунарської об’єднаної громади, керівники та працівники структурних підрозділів, представники громадських організацій, трудових колективів, установ, підприємств, ветерани та молодь міста.

Ведуча Тетяна Шайгородська зазначила, що 22 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Державний Прапор України. А святкувати його почали з 2004 року і сьогодні святкування цього дня спрямоване на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та виховання поваги до них у громадян.

Міський голова Андрій Глущенко привітав учасників мітинга зі святом та наголосив, що урочисте підняття Державного Прапора України викликає у громадян найкращі патріотичні почуття та гордість за свою Батьківщину.зазначив, що державна символіка об’єднує нас не просто в єдину державу, а в єдиний народ. З національним прапором багато поколінь українців боролися за незалежність. Українським національним прапором накривають загиблих героїв. Так проводжали в останню путь молодого бійця з Приморського Олександра Сироту та Романа Гульченка з Татарбунар.

Підкреслюючи те, що одне з наших головних завдань – виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму, поваги до Батьківщини і її державних символів, почесне право внести Державний Прапор України надали кращим учням Татарбунарського НВК «Школа-гімназія» Дубровець Кіріл, Карпенко Крістіна, Вєтрогон Даніїл, Зарєчна Кіра, Павліківський Євген, Юрасова Олександра.  і жовто-блакитний стяг високо замайорів над площею.

Присутні в черговий раз переконалися, що за роки незалежності виросло нове покоління, яке знає і співає Гімн, піднімає Прапор і пишається своїм Гербом, своїм народом, своєю культурою та історією, своєю Україною. А це означає, що наша країна має майбутнє.

Саме в ці серпневі дні  ми згадуємо славні сторінки історії визволення Татарбунарів від нацистів, героїзм радянських бійців, завдяки яким 77 років тому відбулася визначна подія – визволення нашого міста і району від німецько-румунських загарбників. У братській могилі, де спорудили пам’ятник, поховали 28 воїнів, а всього сорок визволителів навіки залишилися лежати в Татарбунарської землі. Захисники і визволителі нашого міста і району в 1944 році проявили велику мужність і героїзм в запеклих боях з ворогом, повернули на нашу землю мир і свободу. Їх імена навіки вписані в літопис Татарбунарського краю і назавжди залишаться в наших серцях!

Учасники дійства хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до підніжжя меморіалу воїнам, загиблим в роки Другої світової війни.

Марина Ульянкіна