Така ситуація реєструється вже шостий тиждень поспіль, починаючи з 1 листопада.
З 7 грудня Одеська область перейшла в жовту зону епіднебезпеки. Але мешканцям колишнього Татарбунарського району не треба заспокоюватись, тому що рівень захворюваності за тиждень більше ніж по Одеській області на 5% та складає 174,1 при обласному 165,6. По Татарбунарській ОТГ – 203,1; по м. Татарбунари – 265,3. Для порівняння по м. Білгород-Дністровський – 166,5. На теперішній час по Татарбунарській ОТГ сама вища захворюваність на COVID-19 з усіх ОТГ Білгород-Дністровського району.
По Татарбунарській ОТГ за тиждень (06-12 грудня) зареєстровано 51 випадок, з них по м. Татарбунари – 29, с. Борисівка – 7, с. Баштанівка – 5, с. Глибоке – 3, в селах Білолісся та. Струмок – по 2 випадки; в селах Дельжилер, Спаське та Струмок – по 1 випадку.
По Лиманській ОТГ зареєстровано – 4 випадки (с. Приморське – 2, в селах Лиман та Новоселиця – по 1 випадку).
По Дивізійській ОТГ зареєстровано 10 випадків (с. Дивізія – 4, Жовтий Яр – 3, Вишневе , Маразліївка, Кочкувате).
По Тузлівській ОТГ зареєстровано 1 випадок (с. Базар’янка).
За останній тиждень захворювань на COVID-19 серед медичних працівників не зареєстровано. Діти в віці до 17 років не хворіли. Померлих не зареєстровано.
На своєчасне проведення протиепідемічних заходів впливає швидке надання від сімейних лікарів екстреного повідомлення на встановлений діагноз. Але на жаль є лікарі, які не надають цю інформацію. В облікову систему ці дані надходять пізно, тому контактні особи не відсторонюються від колективів, що приводе до розповсюдження хвороби. Так 08.12.2021 року надійшли дані з запізненням на 15-20 діб від встановлення діагнозу (термін нагляду за контактними 14 діб), більше ніж на 20 хворих, з них на приватних сімейних лікарів припадає 14 випадків.
Захворюваність коронавірусною хворобою йде на спад, але в світі почав активно циркулювати новий штам вірусу – «Омікрон». Він поширюється в 5 разів швидше ніж штам «Дельта». Для нього характерно, що діти хворіють чаще, ніж раніше, на них буде припадати 20% від усіх зареєстрованих випадків. Теперішнім часом на дітей припадає до 5-6%. Частіше хворіють люди молодого віку. Тому проведення розмежувальних протиепідемічних заходів в організованих колективах (в першу чергу школи, дитячі садки) повинно проводитись своєчасно та обов’язково.
Бережіть і захищайте себе від захворювання.
Галина РЯБЦЕВА, завідувач епідеміологічним відділом