Така ситуація реєструється вже шостий тиждень поспіль, починаючи з 1 листопада.

З 7 грудня Одеська область перейшла в жовту зону  епіднебезпеки. Але мешканцям колишнього Татарбунарського району не треба заспокоюватись, тому що рівень захворюваності за тиждень більше ніж по Одеській області на 5% та складає 174,1 при обласному 165,6. По  Татарбунарській ОТГ – 203,1; по м. Татарбунари –  265,3. Для порівняння по м. Білгород-Дністровський – 166,5.  На теперішній час  по Татарбунарській ОТГ сама вища захворюваність  на COVID-19 з усіх ОТГ Білгород-Дністровського району.

По Татарбунарській ОТГ  за тиждень (06-12 грудня) зареєстровано 51 випадок, з них по м. Татарбунари – 29, с. Борисівка – 7, с. Баштанівка – 5, с. Глибоке – 3, в селах Білолісся та. Струмок – по 2 випадки; в селах Дельжилер, Спаське та Струмок – по 1 випадку.

По Лиманській ОТГ  зареєстровано –  4  випадки (с.   Приморське – 2,  в селах Лиман  та Новоселиця – по 1 випадку).

По Дивізійській ОТГ  зареєстровано 10 випадків (с. Дивізія – 4, Жовтий Яр – 3, Вишневе , Маразліївка, Кочкувате).

По Тузлівській ОТГ зареєстровано 1 випадок (с. Базар’янка).

За останній тиждень захворювань на COVID-19 серед медичних працівників не зареєстровано. Діти в віці до 17 років не хворіли. Померлих не зареєстровано.

На своєчасне проведення протиепідемічних заходів впливає швидке надання від сімейних лікарів екстреного повідомлення на встановлений діагноз. Але на жаль є лікарі, які не надають цю інформацію. В облікову систему ці дані надходять пізно, тому контактні особи не відсторонюються від колективів, що приводе до розповсюдження хвороби. Так 08.12.2021 року надійшли  дані  з запізненням  на 15-20 діб  від встановлення діагнозу  (термін нагляду за контактними 14 діб), більше ніж на 20 хворих,  з них  на приватних сімейних лікарів припадає 14 випадків.

Захворюваність коронавірусною хворобою йде на спад, але в світі почав  активно циркулювати новий штам вірусу – «Омікрон».  Він поширюється в 5 разів швидше ніж штам «Дельта».  Для нього характерно, що діти хворіють чаще, ніж раніше, на них буде припадати  20% від усіх зареєстрованих випадків. Теперішнім часом на дітей припадає до 5-6%. Частіше хворіють люди молодого віку. Тому проведення розмежувальних протиепідемічних заходів в організованих колективах (в першу чергу школи, дитячі садки) повинно проводитись  своєчасно та обов’язково.

Бережіть і захищайте себе від захворювання.

Галина РЯБЦЕВА, завідувач епідеміологічним відділом