Ось і збігають останні хвилини літечка красного, а на порозі вже стоїть, тихесенько притаївшись, красень вересень, який завжди дарує нам свято Першого шкільного дзвоника. Дзінь – дзілінь, пора до школи…. І прокидатиметься вранці село дзвінкими дитячими голосами, сигналом шкільного автобуса, цокотливими звуками каблучків дівочих туфель…

Ми всі крокуємо в новий навчальний рік – діти, педагоги, батьки, вся громада. Кожний із нас відчуває приємне хвилювання, обмірковує свіжі ідеї та аналізує попередній досвід. Так чи інакше, ми повертаємось до роздумів про майбутнє освіти в час реформації, її якість та шляхи розвитку.

Цьогорічні першокласники “знакові” – це перший набір учнів новоствореної Дивізійської громади. До освітнього закладу подано 15 заяв. Класний керівник 1 класу Дротенко Лариса Аксентіївна – досвідчений вчитель – професіонал, педагог з 35-ти річним стажем роботи, чекає на своїх вихованців у комфортному та затишному класі, який повністю відповідає критеріям НУШ. За період літніх канікул вона разом із батьками першокласників створили диво – капітальний ремонт навчального кабінету за особисті кошти (23 тисячі гривень).

Уміння творити добро, вміло працювати, дружно вирішувати проблеми, поділитися тим, що маємо, інколи віддаючи останнє, притамане багатьом поколінням дивізійців.

Кожен з початкових класів Дивізійського закладу освіти – відповідає вимогам НУШ, і величезна заслуга в цьому батьків наших учнів. Вони неабиякі активісти сьогодення, для своїх дітей не жалкують ні часу, ні праці, ні коштів. Спасибі вам за цю людську турботу!

Держава та громада теж піклуються про дітей. За кошти державної субвенції та співфінансування Дивізійської сільської ради в перший клас закуплено цифрові засоби навчання, стильні меблі,(які маємо отримати у вересні), мультимедійна дошка, дидактичні засоби навчання, художня література. Створено всі потрібні осередки навчання. Освіта широко відкриває світ пізнання для кожного учасника навчального процесу, бери її в свої обійми, дитино, використовуй, наповнюй свій розум мудрістю поколінь, а серце і душу добром і любов’ю до ближнього, до Батьківщини.

Ці першокласники будуть навчатися 12 років і закінчать школу у 2033 році.

Яким буде життя, коли ці дітки стануть випускниками? Як сьогодні міста зустріли випускників цього року? Чи не загублять на тернистих життєвих стежках ці діти те, чого 11 років навчали їх в рідній школі? До чого готуватися цьому поколінню? До чого мають бути готові вчителі? Мабуть, до всього… В першу чергу, до того, що світ динамічний, космічний і змінюється постійно й швидко. Зрозуміло, що нашу школу в її теперішньому форматі потрібно переформатувати.

Перші кроки нами вже зроблені в умовах НУШ, дистанційного навчанння… Але реорганізація школи, перехід до освіти майбутнього залежить від згуртованості і розуміння ключових гравців освітньої галузі: вчителів, батьків, громади, дітей. І провести ці зміни надзвичайно складно з різних причин: неготовності більшої частини суспільства до змін, інертності окремих вчителів, опору батьків, але під лежачий камінь вода ж не тече. Тому ми добре усвідомлюємо, що цей процес буде довготривалим і складним.

Дивізійські педагоги чимало роблять для розбудови сучасної сільської школи, мають підтримку і розуміння громади, батьків, меценатів, жителів села. Хочу написати декілька слів про “педагогічну молодь” нашого колективу, яка динамічно влилася за останні роки до освітнього середовища закладу. радіємо їхньому запалу, ентузіазму, творчому пориву, небайдужості до своєї справи.

Віктор Сергійович Сергієнко – вчитель хімії та біології, в 29 років став заступником директора з НВР, цілеспрямований, доцільний, трудолюбивий, вимогливий. Швидко опановує засади методичної роботи. Завдячуючи його наполегливості, школа в період карантинних обмежень зуміла підключитися до освітньої платформи “Просвіта” для проведення якісних дистанційних уроків.

Кушніренко Роман Валентинович – 26 років – вчитель образотворчого мистецтва, психолог, вихованець закладу освіти. Креативно підходить до любої справи, любить дітей, і вони його, старанно працює з дітьми з ООП, на “ти” з цифровими технологіями, цьогоріч буде керівником гуртків веб дизайну.

Сергієнко Олена Олександрівна, Проноза Ельвіра Олегівна – вчителі початкової ланки НУШ, залюблені в свою справу, швидко адаптуються до сучасних вимог, вміло переймають досвід старших колег, прислухаються до порад, активні в позашкільній роботі.

Гернажа Катерина Русланівна – наймолодший педагог школи, вчитель інформатики та географії, вихованка закладу. Постійно створює мультимедійні відеообзори, вміло формує у вихованців інформаційну культуру спілкування в Інтернет мережі.

В кабінеті інформатики, де працює Катерина Русланівна, здійснено капітальний ремонт, Отримуючи найменшу заробітну плату, вчителька більшу її частину витратила на створення сучасного робочого місця. А напередодні свята отримала перший диплом за створення разом з учнями 8 класу кращого вебсайту про письменника Одещини Богдана Сушинського. Вітаємо з перемогою.

Бажання змін, любов до того, що ти робиш, самовіддача, кретивність, постійний рух вперед – ось характерні риси наших “юних” педагогів.

Ми завжди звикли нарікати на молодь, але нашій школі неабияк поталанило.

Учителі, які наповнюють серце дитини добром, виховують великою любов’ю до своєї Батьківщини, змінюють світ навколо себе на красу – це і є справжній авангард Нової української школи в її осучасненому форматі. Саме завдяки таким людям ми маємо попереду нові обрії, нові відкриття, нові радощі пізнання, успіхи та щасливі миті.

Реформа школи насамперед проводиться нами, тими людьми, хто в ній працює. Батьки у співпраці зі школою впливають на стратегію розвитку закладу. Ми намагаємося об’єднати всі зусилля заради дітей, заради їхньої безпеки, заради здоров’я, заради впевненого майбутнього. І саме напередодні 1 вересня сесією Дивізійської сільської ради було затверджено “Стратегію розвитку закладу освіти на 2021 – 2025 роки”.

Життя прекрасне, коли ти щасливий, та набагато краще, коли інші щасливі завдяки тобі: у сім’ї, в школі, в нашій спільній громаді…

На порозі нового навчального року хочемо побажати освітянам, учням та їхнім батькам наснаги для нових звершень, відчуття повноти і неповторності життя, невичерпних творчих сил, натхнення та прагнення змінювати своє життя і долю своєї країни на краще. Нехай вас оточують повага і любов, доброзичливість і милосердя, життєрадісність і наша подяка! Вітаємо з початком нового навчального року!

Лілія Колесник, директорка КЗ “Дивізійський ЗЗСО І-ІІІ ступенів”