Вперше в історії 28 липня Україна відзначила День Української Державності. Ця пам’ятна дата покликана звернути увагу суспільства на традиції українського державотворення, які мають понад тисячолітню історію. Ми розуміємо, що Українській державності не 30, а понад тисяча років. І ніхто не зможе забрати у нас те, за що боролися і віками будували сотні поколінь українців! Адже в умовах інформаційної війни, коли агресор маніпулює історією, пам’ять про сторінки минулого є надзвичайно важливою.

У Татарбунарах цього дня біля Алеї Слави відбувся урочистий мітинг за участю керівництва громади на чолі з головою міської ради Андрієм Глущенко, представників організацій, установ, підприємств, громадськості. Право підняти Державний Прапор України на флагшток-стяготримач, що височіє над містом, надали кращим учням Татарбунарського ліцею ТМР Коваль Аліні, Заречук Дар’ї, Кузнєцовій Вікторії, Дубровцю Кирилу.

СВЯТКОВІ ДІЇ перемістилися на центральну площу, де біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбулася церемонія покладання живих квітів, а поряд в молодіжному сквері протягом години звучала духова музика. Це талановиті юні музиканти Татарбунарської дитячої музичної школи виконували відомі композиції на духових інструментах під керівництвом викладача Івана Славенка та створювали незабутній життєстверджуючий настрій всім присутнім та випадковим перехожим. За заявками глядачів двічі пролунала мелодія патріотичної української пісні «Ой, у лузі червона калина”.

В ЦЕЙ ЧАС біля колишнього кінотеатру по вулиці Лесі Українки відбувалась знаменна подія – відкриття станції поліцейського офіцера громади, яка є однією із трьох поліцейських локацій, функціонування яких наразі заплановано на території Татарбунарської громади. Її відкриття стало одним із важливих етапів впровадження державної програми «Поліцейський офіцер громади» і продовженням реформ в Національній поліції, що відбуваються в Україні з 2015 року. Після відкриття поліцейської станції всі бажаючі могли зайти до приміщення та оглянути умови, в яких буде здійснюватися правоохоронна діяльність в новому форматі.

ПІД КІНЕЦЬ робочого дня творчі працівники міського Будинку культури чекали жителів та гостей міста на урочисту концертну програму, яку вони підготували разом з самодіяльними артистами громади. Глядачі гучними аплодисментами зустрічали всіх учасників святкового дійства – дитячий вокальний ансамбль «Дивограй» МБК (керівник Тетяна Савченко), Марію Григорицю, Мукієнко Єву, Кожухар Кіру, танцювальний колектив «Танцюють всі» (керівник Дмитро Стасі), викладача музичної школи Євгена Жукова, Маргариту Літянську, Сергія Семенюка, Тетяну Савченко, Віталія Богатирчука, Бориса Вєлєва, Катерину Гуцулюк, ведучих концерту Каріну Єпішкіну та Тетяну Мударісову, музичного оператора Сергія Чабана та фотографа Віталія Чабана.

ПІД ЧАС російської агресії проти України ми ще більше усвідомлюємо, наскільки цінною для нас є наша Держава. Тому День Української Державності нероздільно пов’язаний із нашим військом і людьми, які самовіддано працюють на нашу Перемогу добра над злом, законності над беззаконністю, миру над війною. Запорукою цьому буде наша єдність – обов’язкова умова збереження нашої державності.

Марина УЛЬЯНКІНА