6 вересня у Татарбунарському історико-краєзнавчому музеї відбулася зустріч з Вахтангом Кіпіані – відомим журналістом, головним редактором сайту “Історична правда”, упорядником книжок серії “Історія та політика”.

На зустріч зібралися члени громадських організацій “Татарбунарське джерело. Просвіта”, “Відродження природної спадщини”, місцева інтелігенція, педагоги, історики-краєзнавці, військові, підприємці. Гостя зустрічали у приязній атмосфері взаєморозуміння і слухали його, затамувавши подих.

Вахтанг Кіпіані розповідав про історію створення двох книжок. Одна з них – “Справа Василя Стуса” за­знала дивовижних пригод вже після її видання. Книга ця страшенно не сподобалася куму Путіна Медведчуку, який у 80-х роках минулого століття був адвокатом репресованого українського поета Василя Стуса. Про судові перипетії та про широкий резонанс і популярність збірки документів з архіву колишнього КГБ УРСР й розповідав Вахтанг Кіпіані. У своєму виступі він зазначав, що відкритий для всіх доступ до архівів КДБ – це унікальна можливість до­слід­жувати історичні події та відкривати невідомі факти з життя усіх репресованих радянською владою.

А потім відомий журналіст презентував книгу «Країна жіночого роду», яка щойно вийшла з друку. Це збірка дивовижних історій про роль жінок в житті відомих українських державотворців. “Багато століть жінки були непомітними для літописців, хроністів, придворних істориків, пар­тійних ідеологів, упорядників хрестоматій і багатотомних серій. Вони існували, але їх наче й не було. Може, тому, що на 99% тими, хто писав історію людства й України, були чоло­віки?” – запитує Вахтанг, і повідомляє, що випуском цієї збірки “ми повертаємо борг жінкам, які нарівні з чоловіками творили нашу з вами історію”.

 Під час презентації книги «Україна жіночого роду» її побачили та придбали з автографом упорядника всі бажаючі. Збірка містить архівні документи, інтерв’ю та свідчення про жінок, які зіграли визначну роль в історії України.

Це була важлива подія для Татарбунар, яку треба записувати великими буквами в історії нашого міста й увіковічнювати для наших та прийдешніх поколінь.

Історію України треба ретельно й довго вивчати, досліджувати, пам’ятати. Уроки історії необхідно засвоювати і робити висновки.

Про це й була наша зустріч з укладачем книжок “Справа Василя Стуса” та “Країна жіночого роду” Вахтангом Кіпіані.

Вікторія Алєксєєнко, Фото автора