Жінкам не треба терміново звертатись до територіальних центрів комплектування для постановки на військовий облік. Наразі триває робота над удосконаленням цієї процедури.

“Прямо зараз не треба жінкам йти до територіальних центрів комплектування (колишні військкомати). Протягом 2022 року триватиме перехідний період. Зараз ведеться робота над спрощенням порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій споріднених з військово-обліковими спеціальностями”, – повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Заступниця міністра також запевнила, що упродовж 2022 року штрафів за невчасне оформлення на військовий облік не буде, наразі це питання також вивчається на предмет можливих змін.

Міністерство оборони України розробило нову редакцію наказу про взяття на військовий облік жінок і надіслало його на погодження до Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України. У новій редакції залишили 6 професій та 14 спеціальностей, за якими передбачено взяття жінок-співробітниць на військовий облік. Переважно йдеться про спеціальності та професії у сфері медицини, електроніки, зв’язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку та аудиту тощо.

«У наказі ми затверджуємо не усі спеціальності, які нам колись теоретично можуть знадобитися, а тільки ті, що наші військові вважають актуальними в осяжній перспективі. Це дозволило значно скоротити перелік спеціальностей і професій, які потребують військового обліку жінок на даному етапі» — сказав Міністр оборони України Олексій Резніков.