До Татарбунарського районного суду звернулася молода особа із заявою про надання їй права на шлюб, посилаючись на наступні обставини. Заявниця має нареченого, з яким заручена і має намір укласти шлюб, але їй виповнилося лише 17 років.

В силу ст.22 Сімейного кодексу України, шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.

Від моменту свого народження заявниця виховується у віруючій сім`ї євангельських християн–баптистів і релігійні норми як її родини, так і її релігійної спільноти не дозволяють їй жити з нареченим спільно до укладення шлюбу. При цьому традиції її родини та релігійної громади допускають укладення шлюбу жінками до досягнення повноліття.

До участі в справі залучені батьки неповнолітньої заявниці як заінтересовані особи. В суді батьки не заперечували проти шлюбу їх неповнолітньої дочки, оскільки реєстрація шлюбу відповідає її інтересам, наречені кохають один одного та обидва зацікавлені в реєстрації шлюбу.

Судом задоволено заяву про надання права на шлюб, так як зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність відповідних підстав.

P.S. Гармонія в сім’ї у більшості випадків досягається тоді, коли виважено підійти до створення родини. І не важливо скільки вам років – 17 чи 40, головне – щирі почуття, довіра та взаєморозуміння.

Ірина Коваленко, прес-секретар Татарбунарського районного суду