До суду звернулася мешканка Татарбунарської громади з позовною заявою, в якій просила виселити колишнього чоловіка з житлового будинку, який належить їй на праві приватної власності.

Позивачка являється власником житлового будинку. У її будинку без реєстрації проживає колишній чоловік. Шлюб між колишнім подружжям розірвано ще на початку 2021 року. Протягом тривалого часу відповідач створював неможливі умови їх сумісного проживання, а саме: постійно вчиняв скандали, в ході яких висловлювався на адресу колишньої нецензурною лайкою, висловлював погрози, не давав користуватися будинком на власний розсуд, розбивав вікна та двері. Він фактично виживав господиню з власного будинку.

Жінка неодноразово зверталася до поліції з заявами про протиправні дії колишнього чоловіка, але його поведінка не змінювалась.

У судовому засіданні висновок про те, що примусове виселення чоловіка з будинку колишньої дружини є законним і правильним, знайшов своє підтвердження. Адже, чоловік руйнує і псує житлове приміщення, порушує правила співжиття і цим робить неможливим для інших проживання з ним в одному будинку, крім цього вказані дії є систематичними, а заходи запобігання виявились безрезультатними. І головне, житло є особистою приватною власністю жінки.

Татарбунарський суд задовольнив позовні вимоги про виселення чоловіка без надання іншого жилого приміщення.

P.S. Дуже часто в житті трапляється подібний сценарій. Але є різні правові механізми для вирішення спору про примусове видворення колишнього чоловіка чи колишньої дружини зі свого житла. Саме належний вибір на користь норм про виселення, позбавлення права на користування житлом чи припинення сервітуту стане запорукою успіху у відстоюванні свого права на користування власним житлом.

Ірина Коваленко, прессекретар Татарбунарського районного суду