Живи для краси, для сили, для правди, для волі!» – під такою назвою 29 червня в дитячому садочку «Колосок» відбувся виховний захід патріотичного спрямування для дітей внутрішньо переміщених осіб. Занурившись в атмосферу святкування, я познайомилася з дітьми та їхніми батьками, які через війну зараз проживають у нашому місті Татарбунари. І цей ясний блиск дитячих очей, їхні усмішки закарбувалися в моєму серці. На зустріч з переселенцями також завітав Леонід Семененко. Він привітав присутніх з державним святом та побажав здоров’я, миру та віри у якнайшвидшу Перемогу нашої України.

«Все у Всесвіті, у природі, в окремій державі підкоряється певним законам та існує за своїми правилами. Є закони Божі, закони природи і закони держави. Важко жити, працювати, творити в хаосі, безладді, за правилом «що хочу – те й роблю». І тому люди з давніх-давен почали впорядковувати своє життя, – зазначила ведуча заходу Вікторія Назаренко, розпочинаючи «Подорож до країни Правдилії або про права, граючись», під час якої хлопчики та дівчатка зрозуміли головне: найголовнішим і найважливішим законом нашої держави є Конституція України. Далі Вікторія коротко розповіла, що дотримуючись положень законів Конституції, ми ще більше зміцнимо нашу країну і наш народ, подолавши всі труднощі, прискорить Перемогу в цій війні.

Щоб створити панно «Україна – рідний край» контур карти України діти обклеїли квітами. Написавши на прапорцях України свої імена, прикололи на карту в те місце, де розташовано місто, звідки вони приїхали. Тут зібрались діти з Одеси, Краматорська, Київської та Миколаївської області. І ще з квітів склали найдорожче слово – мир!

Під час відкритого мікрофону «До тебе лине серце, Україно!» діти виходили на подіум і ведуча ставила їм різноманітні запитання. Цікаво, що на питання «Якби у тебе була можливість звернутися до нашого президента, щоб ти його запитала?»,  Даша з Краматорська озвучила те, що хвилює весь український народ: «Коли закінчиться війна?».

А ось Ваня з міста Кагарлик Київської області на питання «Кого б ти зібрав за святковим столом на честь Перемоги українського народу над російським агресором?», відповів «Друзів, за якими дуже скучив».

Неочікуваною та зворушливою була відповідь Ксенії з Краматорська. Коли Вікторія Станіславівна запитала «Кому б ти подарувала квіти, коли настане мир на нашій землі?», хтось з дітей вирішив привітати квітами маму, хтось – сестричку, а Ксюша простягла ведучій квіточку і тихо промовила «Вам».

Потім діти вирішили разом, що зберуть усі квіти, які зможуть, і подарують нашим захисникам, які боронять та захищають рідну землю. Дуже символічно, що під час заходу всі присутні долучилися до Всеукраїнського флешмобу «Вшануй героя!», дякуючи українським захисникам і захисницям бурхливими оплесками.

Саме на таких заходах вихованці дошкільного закладу вчаться любити свою Батьківщину – Україну, формують вже у ранньому віці свою громадську позицію, національну гідність.

Всі посміхнулись й погодились, коли на завершення заходу пролунала пропозиція від ведучої: «Настане мир, і ми зберемося в цій залі з вашими батьками, накриємо солодкий стіл і будемо згадувати дні вашого життя, прожитого у Бесарабському краї».

Господи, побач і почуй наші прохання про закінчення війни. Дай сили та Віри всім вистояти, витримати та перемогти!

Олександра Рицька