Істинне щастя – це мир в душі. Сьогодні кожна здрава людина без виключення мріє про мир. І звісно, він залежить від багатьох чинників. Наразі, враховуючи навколишні обставини, напевно, треба мати сталєві нерви, щоб, тримати мир і спокій у душі, погоджуючись сприймати з душевним спокоєм все, що принесе нам прийдешній день. Але, все ж таки, в словах – сила!

Я про нецензурну лексику – матюки, які все частіше входять до загального вживання молоді, в тому числі так і осіб, які знаходяться у конфлікті з законом. Ще Аристотель вважав, що від «лихослів’я до дурних вчинків лише крок». Все частіше можна спостерігати, що молодь в суспільстві під час звичайної розмови і на людях, і в сім‘ї, і в присутності дітей вживають ці слова. Але сьогодні матерні слова стали ще більш жорстокими, грубими, і це не слова-паразити, вони дійсно отруюють наше життя.

Якщо мудро поглянути,  матерні слова шкодять нашому здоров‘ю теж повсякденно і повсякчасно. Історія матерних слів бере свій початок з язичества. Мат – це заклінання, яке було направлено до демонів. Таким чином, мати – це слова-прокляття, які є мовою спілкування з демонами. Медициною встановлено втручання нецензурної лексики на ДНК (спадковість), викликаючи мутацію генів, вони несуть у майбутні покоління інформацію і проходять по нервовим закінченням. Майже усі матерні слова пов’язані з сексуальними підтекстом або дітородними функціями. Вважається, що коренями матюки  відходять до шаманів, які спілкувались з бісами, з метою наслати демонів зла на ворогів, припинити їм життя. Відомі дослідження з водою, над якою читають молитву, та водою, яка перебуває у приміщенні, де висловлюються матерними словами з агресією…  Відповідно, змінюється формула та корисні властивості, вода під впливом небажаних слів швидше псується.

Так чому ж ми  висловлюємося нецензурно? Але якщо припинити притворство і чесно відповісти? Що це: гордість? Егоїзм? Роздратування? Презирство? Вияв завуальованої підлості та неповаги? Або, якщо дотримуючись релігійного погляду – умовне викреслення людини з світу. Саме у релігії прокляття – заборона на життя, викреслення вашого імені з книги життя. Із-за матерних слів страждає не тільки мораль, а й настрій. Людина, яка постійно перебуває під впливом агресії і матюків, поступово стає пригніченою, жорстокою, відчуває хронічну втому і депресію.  Помисли, слова, вислови – це програми. Слова – одяг наших помислів. Матюки, руйнуючи наше життя, створюють програму конкретної хвороби. Слова-руйнівники підтримують хворобу, дають можливість її подальшого існування. Не хочеться ображати нікого, але зазвичай, щоб підібрати потрібне слово, ми користуємося матюками, вони завжди в темі. Невже ми хочемо мати хвороби, поламане життя, генетичні захворювання у власних дітей, хочемо позбавити себе сили? Нам не може бути байдуже життя наших дітей!

Так, на таку тему відбулося спілкування з психологинею Долапчи Євгенією та підобліковими сектору пробації.

Наприкінці бесіди Євгенія запропонувала кожному вдома розповісти про шкоду та руйнівне втручання у природне існування людини та провести акцію «День без матів», виправляючи кожного члена сім‘ї.  Клієнти пробації отримали конкретний пошаговий рецепт звільнення від матерних слів: перше визнати їх пороком, розкаятися у лихослів‘ї, прийняти себе як гарне творіння Природи. Виявлений – значить викритий, викритий – значить ліквідований. Психолог Євгенія звертається до всіх: «Почніть думати про себе з добром, знайдіть приводи себе хвалити, несіть вустами не гнилі слова, а благодатні слова. Щоразу, коли ми спілкуємося, схвалюйте себе і оточуючих, благословляйте себе і оточуючих, радуйте свою душу постійно».

Алла Мукієнко, начальник відділу пробації