Фіто-чай для поліпшен­ня зору

На чайник 0,5 літра – чайну ложку зеленого чаю, 2 квітки чорнобривця, 2 ли­сточки кропиви, і 2 гілочки м’яти. Залити чайник окропом і накрити рушником на 30 хвилин. Випити чай протягом дня, розбавляючи водою в чашці. За­лишками заварки можна вранці промивати очі.

Квітки чорнобривців добре зміцнюють зір, так як містять каротиноїд лютеїн, від якого залежать якість і чіткість зору. Для відновлення гостроти зору травники також радять приймати по 3 свіжих квіточки в день протягом 1 місяця. Для дітей дозу­вання знижується до 1 квітки.

Для оздоровлення печінки

5 квіток чорнобривців залити літром окропу, кип’ятити 3 хвилини на повільному вогні, проціди­ти. Приймати по 250 мл до їди вранці і ввечері. Курс лікування – 1 місяць, потім потрібно зробити тижневу перерву і повторити курс.

При цукровому діабеті і захворюваннях підшлункової залози

При цукровому діабеті залити квітки темного за­барвлення (50 штук) горілкою (500 мл) і протягом тижня настоювати в темному місці. Приймати до їжі одну чайну ложку тричі на день.

При захворюваннях підшлункової залози прийом настоянки чорнобривців дозволяє поліпшити стан органу, зняти запалення і набряк, а також норма­лізувати вироблення ферментів.