Розумна економія ще ніколи не завадила, особливо якщо мова йде про сімейний бюджет. Можна відмовитися від використання всіх електричних приладів і жити при світлі гасової лампи, але куди більш розумним буде аналіз і планування таких витрат. Найважливішою інформацією для подібних цілей буде, скільки електроенергії споживають побутові прилади, а також основні моменти, як знизити цей показник.

У всіх цих нюансах допоможе розібратися ця стаття.

Економимо на електроенергії:

► Замініть лампи розжарювання на світлодіодні. Вони споживають електроенергії в 10 разів менше.

► Потужний комп’ютер, що працює 3-4 год. на день, за місяць “з’їсть” близько 45 кВт/год. Ноутбуки більш економні і споживають майже у три рази менше електроенергії за той же час роботи.

► Не залишайте техніку в “сплячому” режимі, щоб не витрачати енергію даремно.

► Холодильник – один із небагатьох приладів, який працює цілодобово. За місяць споживає 30 кВт/год. Відстань від холодильника до стіни має бути не менше 5 см – інакше перевитрата енергії досягне 30%. Вчасно розморожувати холодильник і морозильну камеру – також частина сімейної економії. При утворенні значної кількості льоду на стінках збільшується витрата електроенергії.

► Електрочайник – невеликий прилад, але “ненажерливий”! Його потужність залежно від моделі – від 1000 до 3000 Вт. Якщо ви щодня включаєте чайник із середньою потужністю на 15 хв., за місяць пристрій споживає у середньому 11 кВт/год. електроенергії. Регулярно очищайте чайник від накипу – це підвищить теплопровідність і зменшить витрати електроенергії.

► До енергоємних приладів відноситься і пральна машинка – якщо вона працює 3 год. на тиждень, за місяць “набіжить” 18 кВт/год.

► Приблизно 9 кВт/год. На місяць – споживає телевізор, якщо дивитися його по 3 год. на день.

► У праски і фена однакова потужність. Кожен із цих приладів, якщо використовувати його годину на тиждень, за місяць споживає близько 6 кВт/год. Вимикайте праску в перервах при прасуванні.

► Не налаштовуйте бойлер на максимальну температуру нагрівання – це зайві витрати та додаткове навантаження на прилад. Не вимикайте із мережі, адже на підтримку температури витрачається менше енергії, ніж на нагрівання з нуля.

► Кондиціонер споживає електроенергію в залежності від модифікації і від того, як він технічно налаштований.

Як показує практика, чим дешевше він, тим більше споживає електрики. У середньому при площі охолодження в 20-25 м кондиціонер споживає 0,5-0,8 кВт/год. Споживання залежить від кліматичних особливостей і від обраного температурного режиму. Шляхом простого додавання, Отримуємо приблизні витрати електроенергії від 200 до 300 кВт/ год на місяць. І це без урахування електроплит, мікрохвильовок, міксерів та інших електроприладів. Нинішня вартість електроенергії спонукає нас до її заощадження.