Перебування на пробації  є неабияким шансом для засуджених. Це перебування знов на волі, поряд з сім‘єю, тільки б не схибити, бо тоді однозначно потрапиш за грати. Зазвичай,  для правопорушників слів співробітників установ та  самих процесуальних подій, які відбувались з ним  під час досудового слідства та на стадії розгляду в суді – достатньо, але  для позитивних змін у житті, для  свідомої зміни способу життя   цього замало.    Основне завдання – не скоїти нового злочину  не однією карою та примусом  вирішуються, а ще й за згодою засудженого до роботи залучаються волонтери, які надають соціально-психологічну, юридичну допомогу.

Достоїменно відомо, що причиною скоєння злочинів є емоції, які спочатку відображаються у мисленні, а потім призводять до поведінки.  Так, орган пробації з урахуванням досвіду роботи , освіти, моральних, ділових якостей висловлення пропозицій  залучає волонтерів. Волонтери звичайні люди, які мають життєвий досвід та бажають поділитися з особами, які опинилися у життєво-складних обставинах власними здобутками.  Стати волонтером потрібно не тільки бажання,  головне:  поєднання  душевності і сили  духу, поєднання  віри в себе, в свої можливості  із  вірою в людину, в її людяність. 

Так, протягом року в діяльність Білгород-Дністровського районного сектору №2  з питань пробації були залучені багато волонтерів. Це Долапчі Євгенія Вікторівна, Галка Галина Аркадіївна, Сєкова Кристина Олександрівна, Вовченко Володимир Віталійович, Ткач Віталій Валентинович, Клименко Лілія Миколаївна. Серед них фахівці-психологи, соціальні педагоги, юристи, у яких є головне – бажання почути, що саме відбувається в житті кожного підоблікового та бути відкритим до спілкування.

Волонтерська премія була заснована в 2014 році, щоб підтримати звичайних людей, які роблять надзвичайні речі. виявляючи власну волю на підтримку і допомогу людям. Вона ставить за мету відзначити роботу волонтерів, які працюють у різних сферах. Премія є негрошовою і покликана підтримати волонтерський рух в Україні, показати суспільству його важливість та різноманітність, а також заохотити людей до суспільної і корисної праці.

У 2021 році татарбунарським уповноваженим органом  з питань пробації номіновано на Волонтерську Премію волонтерку пробації, медичну сестру хірургічного відділення комунального підприємства «Татарбунарська багатопрофільна лікарня» ТМР Клименко Лілію. 

Провідний інспектор Білгород-Дністровського РС №2 філії ДУ “Центр пробації в Одеській області Тетяна Загорняк та Лілія Клименко

Лілія має юридичну освіту і приймає участь у проведені соціально-виховної роботи, у реалізації індивідуальних планів роботи, самостійно надає консультації з юридичних питань, а також надає допомогу  з приводу отримання амбулаторного лікування, оформлення медичних документів непрацездатності, проводить роботу з особами, які мають алкогольну та наркотичну залежність.

У останній робочий день минулого року Лілії Миколаївні  заслужено було вручено відзнаку. До речі, на плакаті серед номінантів Премії – звичайних людей, які роблять незвичайні речі, вона знайшла власне фото. 

*   *   *

Всіх  активних людей з моральними визначеними життєвими позиціями, які прагнуть змінити світ на краще, запрошуємо до співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів

Дійсно, роль волонтерської роботи у виправлені людей, які мають конфлікти з законом, велика і незамінна. Але треба усвідомлювати, що волонтерська діяльність в пробації – це велика соціальна відповідальність та певний ризик. До здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це розуміють та мають навички вирішення конфліктних складних ситуацій.

Просимо врахувати, що в сучасних умовах уповноважені органи пробації не наділяються ресурсами для забезпечення роботи волонтерів та компенсації їх витрат. Так само відсутні й програми компенсації шкоди, що може бути спричинена при виконанні волонтерської діяльності. 

Дякуємо, що такі люди живуть поряд з нами!

Алла Мукієнко, начальник сектору пробації